Není pravdou, že HC Chotěboř nehraje v KLM PCE + HK kvůli HC Skuteč, ale nepustil je svaz Vysočiny kam oblastně spadají, který neudělil žádné výjimky.
Jak řekl předseda Vysočiny Bedřich Ščerban 17. 5. 2021:
Hokejisty na Vysočině čeká přelomová sezona. Po dvaceti letech od vzniku kraje se vůbec poprvé bude hrát plnohodnotná Krajská liga. Skončí výjimky, v soutěži bude tak bude k vidění to nejlepší, co Vysočina na regionální úrovni může nabídnout.
Také chci reagovat na kritiku a vysvětlení odhlášky A týmu v roce 2019, kde probíhala rekonstrukce na ZS ve Skutči a došlo ke zpoždění ze září do prosince 2019. Tedy ze strany HC Skuteč to bylo jediné možné řešení.
Důvodem odhlášení KLM 21/22 byl nízký počet hráčů a neochota poloviny A mužstva hrát KLM. Tyto informace se vedení HC Skuteč dozvědělo na začátku září. Vedení se snažilo situaci řešit v kontaktu s HC Chrudim, bohužel neúspěšně, protože někteří junioři HC Chrudim skončili s hokejem.
Důvod je zcela zřejmý a to že HC Skuteč neplatí hráčům žádné finanční odměny a raději investuje finanční prostředky do výchovy dětí a mládeže. Máme přibližně 10 odchovanců HC Skuteč, kteří odešli z HC Skuteč na hostování nebo na přestup a hrají za finanční odměnu. Myslíme si, že v nejnižší krajské registrované hokejové soutěži by se neměli točit miliony na výplaty hráčů, jako to mají nastavené třeba Kohouti v České Třebové.
Po kritice ze strany pana Vladimíra Vaňka na webu Kohoutů, se musím ohradit a podotknout jednu podstatnou věc. Proč máte na hlavní stránce Vašeho webu Kohoutů fotku
hráče HC Skuteč Vojtěcha Veverky, který je u Vás na hostování za 2 tis Kč na
sezonu 21/22 (nesmyslná sazba ČSLH tato a
sazba by platila i bez souhlasu HC Skuteč) a kterého jsme v klubu více než 10 let připravovali pro HC Skuteč? Většina lidí si neumí představit kolik času, úsilí a financí nás stojí vychovat hráče. 10 let práce s dětmi, 10 sezon ....je to cca 2 500 hodin, které jsem osobně strávil jako trenér týmu, kde byl
náš Vojta Veverka. Musím říct že nelituji času ani úsilí, protože jsem to dělal
z lásky k hokeji. Taky si pane Vaňku položte otázku kolik vlastních odchovanců
máte v týmu Vy? Myslím, že žádného, kolik hráčů je z Třebové? Kolik
máte dětí a mládeže pod Kohouty? Zase 0.??? Kolik času věnujete rozvoji dětí a
hokeji? Jestli se pletu můžete mi zase zavolat.
HC Skuteč touto cestou
finančního kolotoče nepůjde, A tým mužů HC Skuteč bude hrát bez finančních
odměn s vlastními odchovanci a budeme raději finanční prostředky věnovat
mládeži, abychom Vám za pár let vychovali dalšího hráče, kterému zamáváte finanční
odměnou před nosem, obléknete ho do Vašeho dresu a slavnostně si ho dáte na Váš
web jako hráče Kohoutů.
Pokud se ČSLH nezamyslí a neupraví podmínky pro hostování a přestupy, bude malý klub vždy malý i když dělá mnohem víc práce pro hokej než třeba Kohouti Česká Třebová (prosím neplést Kohouty Česká Třebová a Lokomotivu Česká Třebová jsou to dva nezávislé kluby).
Přeji všem radost z hokeje jako krásné hry bez ohledu na peníze.
Petr Zoulík
Předseda HC Skuteč

